TE Friesovky 2023

Autor: Lukáš Havel

Máme za sebou výjezd, výšlap a výběh z Vrchlabí na Friesovy boudy. Nádherné počasí přilákalo rekordní počet závodníků  na kolečkových  lyžích a všichni si užili krásný závod a vynikající občerstvení v cíli. Nově se jely i  dětské závody na trasách   6 km a 1,5 km oběma styly a doufáme, že si i  nejmenší závod užili.

Číst dál

Machov - Hejšovina 2023

Autor: Lukáš Havel

Druhý srpnový víkend byl ve znamení soustředění v Machovské Lhotě u Ruckerů. Podnikali jsme mnohé aktivity a několikrát si  vyjeli na kolcích  nádherným výjezdem na Ostrou Goru. Hlavní hřeb našeho soustředění  byl pod patronací Kuby Ruckera výběh Machovská Lhota - Hejšovina.

Číst dál

První vyjížďka na kolcích

Autor: Lukáš Havel

Zdravíme všechny nadšence běžeckého lyžování a jízdy na kolečkových lyží zvlášť. Uskutečnili jsme první letošní vyjížďku na kolcích a to na Červenohorské sedlo z Jeseníka. Krásný asfalt, pěkné plynulé stoupání, nádhera.

 

 

Bieg Piastow 2023

Autor: Lukáš Havel

První březnový víkend se uskutečnil Bieg Piastow v nedalekých polských Jakušicích, který je největším během v Polsku a patří i do světové série dálkových běhů. Naše skupina se zúčastnila hlavního závodu na 50 km klasickou technikou. Většina z nás volila namazané lyže na odraz a počasí budilo  trochu otazníky nad volbou odrazové mázy, neboť chumelilo naposledy před třemi dny a během závodu začalo mírně mrholit.

Číst dál

Jizerská 50 2023

Autor: Lukáš Havel

Sobotní testování před závodem nám opět ukázalo, jak je všemu druhý den jinak. V sobotu pomalu odeznívalo mrazivé zimní počasí, které celý týden na horách  panovalo a lyžaři se tak mohli těšit z perfektní  tvrdé a rychlé stopy. To se mělo během sobotní noci pomalu na neděli měnit, vytrvale padala voda z mraků a toto souvislé mrholení až déšť zcela změnil podmínky na trati.

Číst dál