Orlický maraton

Autor: Aleš Škoda

6.2.2019 - Závody v Orlických horách byly opět hojně zaplněné kvalitními závodníky. Barvy Olfincar skilauf teamu Trutnov hájil v sobotu na dvacetikilometrové trati volnou technikou Michal Karlík, který vybojoval skvělé třetí místo v kategorii, celkově skončil 37., za výborný výkon mu gratulujeme. V nedělním závodě čekala na závodníky trať dlouhá 40km, tentokrát pro klasickou techniku. Během neděle závodníky trápily velmi silné poryvy větru, které výrazně ztížily první třetinu závodu, která se jela na otevřených loukách. Boj s větrem způsoboval časté pády a pomalý postup vpřed, naštěstí v lesních partiích byla situace výrazně lepší.

Závod v první čtvrtině výsledkové listiny úspěšně dokončil Aleš Škoda a Vena Hornych. Příští týden se uskuteční tradiční jizerská 5O, na které si poměří své síly celá běžkařská komunita nejen z ČR. Olfincar ski lauf team bude opět připraven se poprat o co nejlepší výsledky, držte nám palce, nebo pojďte s námi do toho.