Kaiser Maximilian lauf 2020

Autor: Lukáš Havel

Kaiser Maximilian lauf se zdá již nastálo začlenil do  seriálu  Visma ski classics a je v současné době nejkvalitnějším podnikem, který se koná  v Rakousku. My jsme se rozhodli, že pro  nás po Jizerské padesátce, co do druhého  nejdostupnějšího podniku v rámci  Vismy, se závodu  zúčastníme. Start a cíl je závodu je v Seefeldu in Tűrol, ve kterém se konala olympiáda i loňské mistrovství světa a začátek a konec 60 km závodu vede na nově upravených  závodních  tratích. Tratě byly pro účely mistrovství světa rozšířeny a jsou tak místy i více než na tři rolby vedle sebe široké, což přináší  závodníkům výborný pocit z dostatku místa kolem sebe.

Charakteru závodních tratí odpovídají i stoupání a následná klesání, ve kterých  se  závodník rozhodně nenudí a tratě jsou skutečně velmi hravé. Naši borci se nakonec na trať  vydali v počtu tří závodníků. Zdenek Melša zaútočil úspěšně na nejlepší stovku a skončil 97., Lukáš Havel byl 115., ale 9. v kategorii M40 a Aleš Škoda skončil 229. Jirka Ježek bohužel pro zdravotní potíže na start nenastoupil a vylaďuje formu směrem k Marcialonze.